Uluslararası Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Sempozyumu
04-06 Ekim 2024 / Ankara / Türkiye

Duyurular

...

Bildiri Özeti Gönderim Süresi Uzatılmıştır

Uluslararası Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Sempozyumu İçin Bildiri Özeti Gönderim Tarihi, Yoğun Talep Dolayısıyla 9 Ağustos 2024 Tarihine Kadar Uzatılmıştır.

Sempozyum Bildirilerinin Makale Olarak Yayımlanması

SSCI ve TRDizin’de yer alan TED Eğitim ve Bilim Dergisi (ISSN: 1300-1337) Uluslararası Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Sempozyumu'nun teması olan “Ölçme ve Değerlendirmede Yenilikçi Yaklaşımlar” konusunda özel sayı yayımlayacaktır. Sempozyum’da sunulan bildiriler, yazarın/yazarların talebi doğrultusunda ilgili özel sayıda, hakem süreçlerinden geçtikten sonra değerlendirilmek üzere TED Eğitim ve Bilim Dergisi'ne gönderilebilir.

Sempozyum’da sunulan bildiriler, Sempozyum paydaşımız olan MEB’in, yayımcılığını üstlendiği ve Scopus ile TRDizin’de yer alan Millî Eğitim Dergisi’nin (ISSN: 1302-5600) sıralı sayılarının birinde makale olarak yayımlanabilecektir.

Ayrıca bildirilerini makale olarak göndermek isteyen yazarlara, Scopus ve TRDizin’de yer alan Eğitimde ve Psikolojide Ölçme ve Değerlendirme Dergisi (ISSN: 1309-6575) ile Journal of Applied Measurement and Assessment dergilerinde öncelik verecektir.